‘Türkiye’yi bundan daha iyi anlatan bir fotoğraf yoktur’

haber2MHP’nin “Askıda ekmek” kampanyası kapsamında Ankara’da çekilen bir fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

'Türkiye'yi bundan daha iyi anlatan bir fotoğraf yoktur'

Ekmek zamlarına karşı MHP’nin “tepki” olarak başlattığı “Askıda ekmek” kampanyası, Ankara Çankaya’da start verdi.


MHP Çankaya İlçe Başkanı Serkan Damar, kampanya kapsamında bir ‘askıda ekmek’ noktasının fotoğraflarını Twitter hesabından “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda ‘Askıda Ekmek’ kampanyasını Çankaya ilçemizde başlatmış bulunmaktayız.” diyerek paylaştı.

Sözkonusu fotoğrafta, MHP Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından sokakta bir noktaya yerleştirilmiş bir stand ve çevresine poşetler içinde asılmış ekmekler görülüyor.

ANTMEN’DEN YORUM

Sosyal medyada sıkça paylaşılan fotoğrafı CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu bundan daha iyi anlatan bir fotoğraf yoktur.” diyerek yorumladı.

'Türkiye'yi bundan daha iyi anlatan bir fotoğraf yoktur'

cumhurhttps://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiyeyi-bundan-daha-iyi-anlatan-bir-fotograf-yoktur-1774568

cizi


MHP’den Bahçeli’nin ‘askıda ekmek’ kampanyasını eleştirenlere tepki

MHP'den Bahçeli'nin 'askıda ekmek' kampanyasını eleştirenlere tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı ‘askıda ekmek’ projesini kötü ekonomi üzerinden eleştirenlere tepki gösterdi. Yalçın, “Askıda ekmek kampanyasından ekonominin batakta olduğu, milletin fakrüzaruret içinde kaldığı çıkarımında bulunan densizler çekilin! Millî kültürümüzün yüksek değerlerini mülevves ellerinizle kirletmeyin” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, ekmek fiyatlarındaki artışa tepki olarak ‘askıda ekmek’ kampanyası başlattığını duyurmuştu. 

Bahçeli’nin bu kampanyası, muhalefet partileri tarafından ekonominin kötü gidişin bir göstergesi olarak yorumlandı.  

CHP’li Faik Öztrak, “Saray ittifakı milletimizi bir ekmeğe muhtaç etti. Milletimizi yokluğa düşürenlerden biri millete sabır telkin ederken, diğeri millete “askıda ekmek” vaat ediyor. Milletimiz kimlerin ne yaptığını görüyor, notlarını veriyor, ilk sandıkta da bunların alayını evlerine gönderecek” eleştirisini yaparken, 

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, “Askıda ekmek diye bir proje başlattılar. Bu yaptıklarından hiç utanmıyorlar mı? Bir ülkede adaleti, insan haklarını, demokrasiyi askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla ‘askıda ekmek’ projesini eleştirenlere sert tepki gösterdi.

Yalçın, ‘askıda ekmek’ kampanyasından ekonominin batakta olduğu, milletin fakrüzaruret içinde kaldığı çıkarımında bulunulmaması gerektiğini belirterek, şu paylaşımı yaptı: 

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek kampanyası bazı ciğersizlerin midesine dokundu. Aşımızı taşa çevirenler, soframıza tefrika taşıyanlar, huzurumuza kaos doğrayanlar iş başında. Haramla beslenip zehir kusan tipler helal lokmanın değerini ne bilsin!  Kimselere ahvalini açmadan ihtiyacını gidermenin tat ve saffetini utanmazlar nasıl hissetsin!

skıda ekmek, asil ve âlicenap ecdadımızın yüzlerce yıllık tesanüt geleneğinin bugüne yansımasıdır. Yaralamadan yardım etme,  incitmeden paylaşma inceliğinin muazzam bir tezahürüdür.

Askıda ekmeğe siyaset katmak ve bundan suni gündemler icat etmek; milletin aşına kir akıtmaktır, ekmeğine zehir sürmektir, sofrasına necaset bulaştırmaktır. Askıda ekmek kampanyasından ekonominin batakta olduğu, milletin fakrüzaruret içinde kaldığı çıkarımında bulunan densizler çekilin! Millî kültürümüzün yüksek değerlerini mülevves ellerinizle kirletmeyin.”

cumhurhttps://www.cumhuriyet.com.tr/haber/mhpden-elestirilere-tepki-ekonominin-batakta-oldugu-cikariminda-bulunan-densizler-cekilin-1774580

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAŞAM ARZU'SU

Yaşam sadece vişneli çörek kutusu ya da mayın tarlası değildir...

İdris'in Otağı

Sevgi Çiçeklerimi Koparabilirsiniz

ÖZGE ÖNDER

Burada Yaşam Var!

minimalist günlük.

bilinçli farkındalık, minimalizm

%d blogcu bunu beğendi: