Çocuklarınızın geleceği umurunuzda mı? -/= Şu bilgilerde bir yanlışlık var mı?

yasliİsmet GEDİK

Adsız.png Gümümüzde Kudüs’te olduğu gibi, farklı dinsel görüş etkisi altındaki insanlar inançları gereği birbirleriyle savaşa girerlerse ve sizin çocuğunuz da o kavgalar sırasında ölürse, kendinizi suçlu hissetmeyecek misiniz?

Şu bilgilerde bir yanlışlık var mı?

Doğada her varlık içindeki bileşenlerine bağımlıdır, çünkü besinini onlardan alır. Siz bedeninizdeki hücreler olmasa, nasıl beslenir, nasıl hareket ederdiniz? Peki insanlar neden kaderlerini tepedeki bir lider veya kral gibi birilerine bağlar? Bunu hiç düşündünüz mü?


  • Doğada, bedenler enerjilerini hücrelerinden alır; hücreler moleküllerden, moleküller atomlardan; atomlar da kuantsal sistemden alırlar.
  • Hiçbir üst-sistemde, yani tepede (yöneticilerde), bir enerji veya besleyici özellik yoktur. Ama günümüz toplumlarında halk kaderlerini tepedekilere bağlamış durumdadır.
  • Tepedekilerde güç-enerji bulunmadığından, onlar halkı yanlış bilgilerle eğiterek, zihinsel bir zehirleme uygularlar ve halkı zombi yaparlar. Sonra da bu zombileri sömürürler.

-1-  Doğa sürekli değişim-dönüşüm içindeki dinamik bir sistemdir. Dinamik sistemlerde her şey tabana bağımlıdır. Halbuki insanlar, her şeyin “tepedeki” bir sisteme bağımlı olduğu inancıyla yetiştirilmekte ve toplumun Tepeye Bağımlı Örgütlenmeler (TBÖ) şeklinde olmasını kabullenmektedirler. İnsanlığın tüm sorunları ise (TBÖ)den kaynaklanır:

bak:  https://tanrivianiamak.biogspot.com/2017/12/tepeye-bagi-orgutienmenin-zarariar.htmi

-2- Kutsal kitaplı dinler bir peygamberin görüşüne göre davranmayı gerektirir, dolayısıyla tepeye bağımlı örgütlenme (TBÖ) söz konusudur. Sizler bir kutsal kitaba dayalı dinsel bilgileri – gelenekleri çocuklarınıza aşıladığınızda, doğar doğmaz onlara “sen Musevisin, sen Müslümansın” gibi bir etiket yapıştırmış olursunuz.

Bu bilgiler beyin yapılaşmasında özel kimyasal bileşimler olarak kayıt edilirler ve çocuklar o kimyasal bileşimlere göre davranmak zorunda kalırlar.

-3- Bu farklı dinsel görüşler etkisi altındaki çocuklar, cennete gidebilmek için “Allah’ın emirlerini yerine getirmek niyetiyle cihad-işlerine girse, canlı bomba olarak yüzlerce kişiyi öldürecek şekilde bomba patlatsa ve sizin çocuğunuz da o patlamada ölse, kendinizi suçlu hissetmeyecek misiniz?


Adsız.png


Toplum oluşturmak ve onu ayakta tutmak zorunda olan biz insanlar, toplum yönetimini tepemize yerleştirdiğimiz “sözüm ona, marifetli kişilere” terk edersek, “kara-bahtım, kem-talihim” söylemeye mecbur oluruz.

Bu bilgileri

  • başta tüm ana-babalar olarak,
  • imamından müftüsüne, diyanet işleri başkanına kadar tüm din adamlarına,
  • halkımızı etkileyip yönlendiren medya mensuplarına,
  • Aydın olarak saygınlık görenlere,
  • Ve de tüm siyasetçilere ithaf ediyorum.
  • Kendilerini hiç suçlu hissediyorlar mı acaba?

Adsız.png

Umarım çocuklarının geleceği zerre kadar umurlarında olan ana-babalar başta olmak üzere herkes artık tepki verir.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAŞAM ARZU'SU

Yaşam sadece vişneli çörek kutusu ya da mayın tarlası değildir...

İdris'in Otağı

Sevgi Çiçeklerimi Koparabilirsiniz

ÖZGE ÖNDER

Burada Yaşam Var!

minimalist günlük.

bilinçli farkındalık, minimalizm

%d blogcu bunu beğendi: