KERVRAN-ETKİSİ- 14. Bölüm -/=  Bu bölümde Kervran-etkisinin sağlığımız üzerindeki etkileri ve neleri yanlış yaptığımız konusu işlenecektir.

yasliİsmet GEDİK

Kervran 1980 sayfa 137- 145’den bazı bölümler:

• (1)- “Özel bir beslenme laboratuvarında, sıçanlar üçerli iki gruba ayrıldı. Bir gruba kalsiyumca zengin normal yem verildi. Diğer grubun yemine at kuyruğu özü eklendi. Kemikleri kırılan sıçanların 10 gün sonra röntgenleri çekildi.

Organik silika ilavesi içeren yem yiyen sıçanların kemikleri iyileşmişti. Ama kalsiyumca zengin yemle beslenen sıçanların kemikleri iyileşmemişti. Hatta 17. Günde çekilen röntgenlerde organik silisli yemle beslenen sıçanların kemikleri tamamen iyileşmişti, ama kalsiyumlu yem alan sıçanların kemikleri hala iyileşmemişti.”


• (2)- Bedende dekalsifikayon yani kalsiyum eksilmesi, tırnak kırılmalarıyla kendini belli eder. Atkuyruğu ile bu eksiklik birkaç haftada düzelir.

• (3)- Hayvanlar kamyon veya demiryolu ile gönderileceklerse, kemik İskeletlerini güçlendirmek için yolculuktan birkaç hafta önce Yemdeki magnezyum miktarını üç katına çıkarmanız önerilir.

• (4)- Sonuç olarak, beslenme sorununu en açık ve dramatik bir şekilde gösteren bir hikâye anlatmak istiyorum.

Doktor, hamile bir kadına demir eksikliği teşhisi konduktan sonra demir almasını tavsiye etti. Bununla birlikte, vücut demiri çok iyi depolamadığı için, demiri gastrointestinal kanalda bağlayan bir şeyler almasını istedi. Çok fazla tablet tüketen biri olmayan kadın, yeterli demir olmadığı haberinden biraz korkuyordu. Eve gitti ve bunu biyolojik dönüşüm olgusunu iyi bilen kocasına anlattı.

Kocası onu sakinleştirdi ve her şeyin yolunda olduğunu, sadece daha fazla tahıl gevreği yemesini ve vücudun Manganezi daha iyi emmesini ve metabolizmasını uyarmasını sağlamak için daha dikkatli bir şekilde çiğnemesini söyledi. Daha sonra bir dahaki sefere doktor tarafından sabah yerine öğleden sonra randevu almasını tavsiye etti. Bir ay sonra doktora gitti ve ona talimatlarını en iyi şekilde takip ettiğini söyledi, çünkü şimdi çok fazla demir var!

• Aşağıdakiler olmuştu: tahıl gevreği (özellikle tam buğday, soyulmamış pirinç, vb.) manganez bakımından zengindir. Bununla birlikte, Manganezin demire dönüştüğünü biliyoruz ( 56 Fe :=: 55 Mn + 1 saat). Hamile bir kadının metabolizması biraz yavaştı, bu yüzden kocası öğleden sonra doktora gitmesini tavsiye etti; o zamana kadar manganez demir haline geldi. Daha hızlı metabolizması olan bir kadın, kahvaltıdan birkaç saat sonra zaten bol miktarda demir içerir.

• Demir seviyeleri her insanda dalgalanır ve çok mekanik olarak görülmemelidir. Biyolojik dönüşümlerin bilgisi, “hızlı hap” dünyasından gelen sanrılar yerine felsefi bir huzur verir. (Kervran S. 141)

• (5)- Bir hastanenin baş doktoru, genç bir adamın bir kazada çok ciddi bir kemik kırığı yaşadığı karmaşık bir olayda yardım istedi. D vitamini ve kalsiyum fosfat ile klasik tedavi herhangi bir iyileşme göstermemişti. Organik silika uygulandığında kemikler hızla iyileşti.

• (6)- Magnezyum ve silikon, vücudun kireç oluşturduğu ana kaynaklardan ikisidir. Tüberküloz Kobayları üzerinde sistematik bir araştırma tüberkülozun dekalsifikasyonla başladığını göstermiştir. Bu araştırma tüberküloz tedavisine yeni bir bakış getirir. Kalsiyumdan önce silikon kaybolur; bu dekalsifikasyonun erken bir işaretidir. Bu nedenle, organik silika verildiğinde kireç oluşturularak mikropların hapsedilmesi sağlanır.

• Silika kaybolursa, kalsiyum kemiği terk eder. Organik silika eklerseniz, kalsiyum geri döner. Bunun Açıklaması ne olursa olsun, bir gerçek yadsınamaz: iki unsur birbiriyle ilişkilidir. (Kervran S. 144)

• (7)- Çok şiddetli romatizması nedeniyle parmakları ve eklemleri deforme olan bir hastaya, organik silika özü ile potasyum hidrojen karbonat verilir. Tedaviden önce bir röntgeni çekilir. Altı günlük tedaviden sonra başka bir röntgen çekilir ve tam bir iyileşme geçekleştiği görülür. (Kervran s. 145)

• (8)- Dizinde Dekalsifikasyon geçiren başka bir hastaya, bu kez bitkilerden elde edilen organik silika verdi. Silika Potasyum hidrojen karbonat ile birlikte uygulandı. Bir ay süren günlük tedaviden sonra Diz iyileşti. (Kervran s. 145)

• (9)- Potasyum ve silikonun kemiğe kalsiyum getirdiği ve böylece Romatizmayı kalsiyum almadan tedavi edebileceği görülmektedir, ancak genelleme yapılmamalıdır. AŞIRI MİKTARDA SİLİKA, özellikle mineral olarak, Dekalsifikasyona neden olur. Charnot deneyi, insan vücudunda kimyasal elementlerin birbirlerine dönüştürülebildiklerini ıspatlamak için verilmiştir.


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAŞAM ARZU'SU

Yaşam sadece vişneli çörek kutusu ya da mayın tarlası değildir...

İdris'in Otağı

Sevgi Çiçeklerimi Koparabilirsiniz

ÖZGE ÖNDER

Burada Yaşam Var!

minimalist günlük.

bilinçli farkındalık, minimalizm

%d blogcu bunu beğendi: